Zieleń na dachach

Projektujemy, realizujemy doradzamy w zakresie Zielonych Dachów

Dzięki systemowym rozwiązaniom dachów zielonych można uzyskać ciągłość projektową zieleni w budynku i dookoła niego, zintegrować wnętrze z jego naturalnym otoczeniem. Zielone dachy mają nieocenione walory ekologiczno-środowiskowe. Niczym gąbka zbierają cenną wodę opadową, wpływają korzystnie na mikroklimati estetykę, stanowią schronienie i źródło pożywienia dla zwierząt.

Przyciągają pszczoły i owady. Ma to wyjątkowe znaczenie w miastach, gdzie przeważa beton i asfalt, a każdy centymetr kwadratowy powierzchni biologicznie czynnej jest na wagę złota. Zielone dachy podnoszą estetykę krajobrazu miejskiego, pozwalają na lepsze wykorzystanie przestrzeni publicznej. Przynoszą relaks i ukojenie.

Chronią konstrukcję dachową przed czynnikami atmosferycznymi, wydłużając żywotność pokrycia dachowego.

Zieleń na dachu pozwala na ukrycie znajdujących się tam urządzeń instalacyjnych.

Niewielkie drzewa, krzewy, byliny, rośliny okrywowe na dachach pochłaniają również dwutlenek węgla, pyły i szkodliwe gazy.

Dostępne są również maty rozchodnikowe wstępnie obsadzone roślinnością, która pokrywa je w około 90%.

Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie na powierzchni gotowego efektu zielonego dachu, na podobnej zasadzie jak trawa z rolki, a zabiegi pielęgnacyjne i zapotrzebowanie na wodę zredukowane są do minimum. Rośliny rosną na warstwie z włókna kokosowego oraz na specjalnym substracie.

Sedum ma zdolność do przechowywania wody w swoich tkankach i dlatego wykazuje się dużą wytrzymałością na trudne warunki pogodowe.

Maty wegetacyjne można stosować na dachy płaskie ale również nadają się na dachy skośne i strome. Znajdują zastosowanie także na torowiskach, rondach, autostradach, podjazdach i w ogrodach. Ciekawym zastosowaniem jest używanie ich w pionowych ogrodach jako zielone ściany.

Kontakt

    Projekt i reaizacja: bs4u.pl