Zielone ściany

Projektujemy, realizujemy doradzamy w zakresie Zielonych Ścian

Nowoczesne technologie pozwalają stworzyć system roślinnych ścian tzw. Zielone Ściany przystosowany do naszych trudnych warunków klimatycznych. Pozwala to na przekształcenie powierzchni pionowych w piękny, bujny ogród. Ogrody wertykalne oczyszczają powietrze oraz podnoszą komfort życia wszędzie tam, gdzie brakuje przestrzeni na ogród płaski.

Zielone ściany na Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Nowa siedziba Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest pierwszym budynkiem w Polsce pokrytym zielenią w postaci ogrodu elewacyjnego.

zielone ściany

Rośliny zaopatrywane są w wodę i składniki mineralne za pomocą specjalnego systemu nawadniającego, którego elementem są panele stanowiące podłoże dla roślinności. Waga systemu, łącznie z roślinnością, nie przekracza 30 kg na metr kwadratowy powierzchni.

zielone ściany

Ogród elewacyjny chroni budynek przed wpływami zewnętrznymi, takimi jak wahania temperatury, słońce, deszcz i wiatr, zmniejszając jego zapotrzebowanie energetyczne. Od kilku lat mamy wielką przyjemność i zaszczyt opiekować się tą piękną żywą elewacją, która zmienia się w ciągu roku i żyje własnym życiem.

zielone ściany

Na powierzchni około 260m2 posadzono prawie 17 tyś roślin. Rośliny dobrano tak, aby zielona ściana była ozdobna przez cały rok.

Konstrukcja zielonej ściany wygląda tak, że rośliny są umieszczone w specjalnych kieszeniach wypełnionych substratem. 

Znajdziemy tam gatunki takie jak krwawnik pospolity, rozchodniki, funkie, żurawki, bergenie, kocimiętka, kostrzewa sina oraz większe krzewy jak dereń rozłogowy, pęcherznica kalinolistna, pięciornik oraz tawuły.

Rośliny na zielonej ścianie intensywnie rosną, dlatego musimy je mocno przycinać, usuwać przekwitnięte kwiatostany. Doglądamy systemu nawadniania i nawożenia, ponieważ na zielonej ścianie rośliny nie mają możliwości zmagazynowania w glebie niezbędnych zapasów.

Zielona ściana wymaga stałej opieki i monitorowania systemu nawadniania i dawkowania nawozu.

Kontakt

    Copyright © 2020 Baobab , Wszelkie prawa zastrzeżone.

    Projekt i reaizacja: bs4u.pl